הקפדה על הפרטים הקטנים ביותר

חוק האריזות ומשמעותו

החוק להסדרת הטיפול באריזות התשע”א (חוק האריזות) הוא חוק שנכנס לתוקף בשנת 2011 ובעצם מטיל על יצרנים ויבואנים את אחריות המחזור והשימוש של מוצריהם הארוזים או אריזות השירות בהם הם משתמשים, בענף שקיות הניילון החד פעמי החוק הרלוונטי נכנס לתוקפו בשנת ב-2016.

החוק קובע יעדים שונים לחומרי אריזות שונים ובעצם מטרתו היא צמצום השימוש באריזות מתכלות ושימוש יותר אחראי מבחינה סביבתית באריזות הקיימות.

יישום החוק ואכיפתו

על מחזור האריזות אמון ת.מ.י.ר שהוא תאגיד מחזור יצרנים בישראל. ת.מ.י.ר הינו חל”צ(חברה לתועלת הציבור) מיסודה של התאחדות התעשיינים בישראל והוא בעצם הארגון שאחראי לפקח ולהוציא לפועל את תהליך המחזור בקרב המפעלים והתאגידים הגדולים.

חוק לצמצום השימוש בשקיות נשיאה חד-פעמיות, התשע”ו-2016 

חוק לצמצון השימוש בשקיות חד פעמיות מיועד לעודד ישראלים להפחית את שימושם בשקיות פלסטיק כדי לצמצם את נזקם הסביבתי. החוק אוסר על חלוקה חינם של שקיות פלסטיק ברשתות הקמעונאיות הגדולות. שקיות נמכרות לציבור בסכום מינימלי של 10 אגורות.

עיקרי החוק

חל איסור מוחלט על חלוקה חינם של שקיות פלסטיק שעוביין פחות מ-20 מיקרון ברשתות הקמעונאיות הגדולות, לרבות עסקאות מכר מרחוק (אינטרנט).הרשתות הקמעונאיות יגבו היטל של 10 אגורות מינימום לשקיות שעוביין בין 20 ל-50 מיקרון. הקמעונאי רשאי לגבות מחיר גבוה יותר. בחשבונית ללקוח יצוין בנפרד: מספר השקיות שקנה והמחיר ששילם בעדן. הוחרגו מהחוק שקיות לנשיאת תרופות ושקיות הבאות במגע ישיר עם מזון (טרי, קפוא או מבושל) כל עוד השקיות בלא ידיות. 

הקמעונאים הגדולים ידווחו למשרד להגנת הסביבה אחת לרבעון בין השאר על מספר השקיות שמכרו וישלמו היטל בעבור כל שקית נשיאה חד-פעמית שמכרו. כספי ההיטל שיתקבל ממכירת השקיות יועבר לקרן לשמירת הניקיון במשרד להגנת הסביבה. הכסף ישמש לכמה מטרות: מתן תמיכה ליצרני שקיות פלסטיק להתאמת פעילותם להוראות החוק. מימון מיזמים לצמצום זיהום האוויר ברחבי הארץ. חוק זה תקף רק לקמעונאים הגדולים בישראל וכך אין לו כל תוקף או משמעות לעסקים אחרים המשתמשים בשקיות ניילון.

קליבנר עמיחי, החברה המובילה והוותיקה בישראל לייצור שקיות ניילון, שקיות נייר, שקיות ממותגות, הדפסה על שקיות. עיצוב ותכנון שקיות ממותגות משלב התכנון ועד המוצר המוגמר.

מחפשים שקיות ואריזות ממותגות לעסק? השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הצעת מחיר

מיתוג העסק ככלי שיווקי

ראשית, אלמנטים רבים בעסק יכולים לשרת אותנו כקנבס לפרסומת לעסק כגון: פרסום על רכבי העסק, שילוט על מבני העסק, שלטי פרסומת ומוצרים פרסום ממותגים.

קרא עוד >

חוק האריזות ומשמעותו

החוק להסדרת הטיפול באריזות התשע"א (חוק האריזות) הוא חוק שנכנס לתוקף בשנת 2011. ובעצם מטיל על יצרנים ויבואנים את אחריות המחזור.

קרא עוד >

במה לבחור? שקיות חלקות או ממותגות?

שקיות ניילון מודפסות הם כמובן אטרקטיביות יותר מאשר שקיות חלקות אך האם יש לנו צורך למתג את המוצרים שלנו בכל מחיר?

קרא עוד >

מה ההבדל בין שקיות דאפי, דליה ושקיות גופיה?

אלו הם שלושת הסוגים הנפוצים של שקיות נשיאה מפוליאתילן .

קרא עוד >